Александър Везенков изигра отличен мач и допринесе за разгрома на Олимпиакос срещу АЕК със 101-75 (25-21, 27-18, 22-17, 27-19) в мач от кръг №12 на гръцкото баскетболно първенство.

Балкан с извънредна пресконференция за грозните сцени в "Универсиада"

Брифингът е във вторник

Българинът започна като титуляр и се отличи с 11 точки, 4 борби, 2 отнети топки и 1 чадър за 20:55 минути на площадката.

Баскетболистите на Олимпиакос изиграха отлична втора част, след която отвориха разлика от 13 точки - 52-39. През второто полувреме нямаха никакви проблеми и с лекота доиграха мача.

Най-резултатен беше Янис Тима със 17 точки, Василис Спанулис вкара 14 точки, а Йоргос Принтезис добави 13 точки. След този си 11-и успех за сезона Олимпиакос е начело в класирането с 23 точки. Тимът от Пирея има само една загуба от началото на сезона от Панатинайкос.