Александър Везенков и отборът му Олимпиакос приемат АСВЕЛ (Вильорбан) в двубой от 16-я кръг на Евролигата. Двата отбора ще се изправят един срещу друг тази вечер от 21:00 часа.

В предния кръг гърците победиха Байерн (Мюнхен) с 83:60 точки. Българинът отново бе най-добър за "червено-белите", като за 27 минути на паркета завърши със 16 точки, 9 борби 1 асистенция и 1 открадната топка, за да стане отново MVP.

АСВЕЛ пък допусна загуба от Зенит със 71:61. До почивката двата тима на няколко пъти размениха водачеството, само че след паузата Зенит имаше надзор над мача и съумя да го завоюва без огромни неприятности. Алекс Пойтрес вкара 16 точки за Зенит, 15 прибави Джордан Лойд, а с 14 приключи Били Барън.

Във временното класиране Олимпиакос се намира на 3-то място с баланс от 10 победи и 5 загуби, колкото има и четвъртият Олимпия (Милано).

Гледайте зрелищната среща между Олимпиакос и АСВЕЛ (Вильорбан) на живо по MAX SPORT 1 от 21:00 часа.