Александър Везенков и Олимпиакос завършиха седмицата с победа №8 от първите си 9 мача в гръцкото първенство. Българският национал и съотборниците му надвиха Аполон (Патра) с крайното 98:78 (26:13, 25:25, 25:23, 22:17) в двубой от 10-я кръг на местния шампионат.

Везенков получи само 20 минути игрово време от своя старши треньор Йоргос Барцокас и записа 8 точки, 7 борби, 3 асистенции и 1 открадната топка на сметката си. Българската звезда на "червено-белите" започна двубоя много силно с 5 точки и 2 асистенции още след първите 10 минути, но след това влезе отново на паркета чак в последната четвърт.

Резервите на домакините имаха доста по-сериозна роля за победата на Олимпиакос. Шакийл МакКисик поведе колоната с 22 точки за 23 минути, Янулиос Ларенцакис добави още 13 точки, а Костас Слукас и Ливио Жан-Шарл нанизаха по 10 точки от резервната скамейка. Хасан Мартин се превърна в единствения баскетболист от титулярната петица на Йоргос Барцокас, който премина двуцифрения точков актив, след като също наниза 10 точки.