Балкан загуби нещастно четвъртия си мач от груповата фаза на Купата на ФИБА Европа. Ботевградчани допуснаха да им бъде вкарана тройка в последната секунда на редовното време. Това доведе до продължение, след което домакините от унгарския Егис Кьорменд спечелиха с 90-86.

Изтеглиха жребия за Купата на България

Първите мачове от турнира ще се изиграят на 22 ноември

Това е четвърта загуба за българския тим. Унгарците имат четири победи от четири мача. Момчетата на Небойша Видич изиграха силен мач, като на моменти дори водеха с 10 точки разлика.

Венцислав Пеев вкара 25 точки, а ДеВон Уошингтън добави 18 точки. Ференц беше най-резултатен за унгарците с 19 точки.

Загубата окончателно приключи с шансовете на българските баскетболисти да продължат в следващата фаза на турнира.

Резултати от четвъртия кръг в група "D" на турнира за Купата на ФИБА Европа:
Егис Кьорменд (Унгария) - Балкан Ботевград (България) 90:86прод. (17:17, 16:18, 23:24, 21:18, 13:9)
Керавнос (Кипър) - Бейсик Фит Брюксел (Белгия) 90:77 (29:19, 23:18, 17:22, 21:18)

Класиране: 1. Егис Кьорменд 4 победи / 0 загуби, 2. Керавнос 3 / 1, 3. Бейсик Фит Брюксел 1 / 3, 4. Балкан 0 / 4.