Монтана победи като гост Бановичи от Босна и Херцеговина със 75-69 и постигна шести пореден и общо осми успех в дамската баскетболна Адриатическата лига. Момичетата на Стефан Михайлов са на второ място в класирането с 19 точки, на точка зад другия български отбор Берое, който е лидер в момента.

БаскетБОЛНО ми е

Само личният пример може да запали искрата

Мачът беше равностоен и се реши в последните минути. Домакините поведоха 43-34 след първото полувреме. Българките изравниха след третата четвърт 58-58.

В последната част монтанчанки решиха спора с три поредни тройки. Те поведоха със 7 точки след тройка на Радостина Димитрова за 69:62 пет минути преди края. Последва тройка на Цветомира Шаренкапова за 72-64, а точна от далече беше и Мария Желязкова за 75-64 2:48 минути преди края. Домакините успяха да вкарат пет поредни точки, но нямаха време за нещо повече.

Най-резултатна за Монтана беше Христина Иванова с 21 точки и 9 борби. С 15 точки и 7 борби завърш Цветомира Шаренкапова. Виктория Стойчева наниза 11 точки, а с 10 завърши Габриела Костова.

За Бановичи Мая Шчекич вкара 16 точки, а Данира Мушич добави 14.