Монтана направи решителната крачка за спечелване титлата в дамското баскетболно първенство.

В залата в Хасково, домакините победителки в редовния сезон, за втори пореден ден загубиха. Този път с 72-80 (16-18, 20-11, 20-27, 16-24).

В началото двата отбора разменяха водачеството в резултата. Полувремето завърши при 36-29 за хасковлийки, които успяха в края да вкарат 6 безответни точки.

В третата четвърт тенденцията се запази и преднината се увеличи на 11 точки. Монтанчанки натиснаха и приключиха частта при равен резултат 56-56.

В края имаше голямо напрежение, но нервите на хасковлийки не издържаха. Те постепенно изпуснаха птичето да отлети и загубиха шансовете си.

Монтана се очаква в четвъртък да спечели първата си титла от 2000-а година.