Очакванията че румънският шампион У-БТ Клуж Напока е много силен отбор се оправдаха. Шампионите от Лукойл Академик бяха достоен опонент, но се сринаха в последната четвърт и загубиха с 73:88 третата си среща от груповата фаза на Купата на ФИБА Европа.

Балкан пропиля голяма преднина в Белгия

Ботевградчани водеха с 16 точки на почивката

Момчетата на Шарон Друкер се оттеглиха на почивка при резултат 34-35. Третата част се игра кош за кош. "Студентите" дори поведоха за момент за 4 точки и това беше всичко. В последните 10 минути те вкараха само 12 точки срещу 28 на съперника.

Антъни Рафа вкара 13 точки, а Божидар Аврамов и Далтън Пепър се разписаха с по 11 точки.

Шампионът на България с Лукойл Академик, Желко Шакич отбеляза 19 точки, а Ласан Крома беше над всики за гостите със своите 23 точки.