Баскетболистите на шампиона на А-1 Балкан загубиха последния си мач за сезона. "Зелените" отстъпиха в контрола срещу актулания първенец на страната Лукойл Академик със 72-96.

Мачът премина през големи амплитуди. В първата четвърт гостите играха мобилизирано и я спечелиха с 31-18. До средата на втората част обаче Балкан сведе пасива си само до една точка за 35-36, и на полувремето Лукойл Академик се оттегли с крехка преднина от 2 точки при 45-43.

Само за три минути в началото на третата част домакините обърнаха резултата,  поведоха с 53-48 и водеха до 28-та минута, когато Лукойл Академик изравни за 60-60, а до края на частта дръпна със 7 точки за 69-62.

Първите минути на последната четвърт бяха за Балкан, който се доближи само на 2 точки от своя съперник. Излизането на Данчо Бозов, обаче, който получи аркада след удар с лакът от Лимайър Голдуайър, се отрази зле на домакините, които играха и без контузените Любо Лилов и Мартин Маринов. Повече от пет минути те не успяха да отбележат кош и замръзнаха на 69, докато за Лукойл Академик се развихриха Уили Дийн, завършил мача с 8 тройки и общо 34 точки и Ристе Стефанов, отбелязал 18. С 16 бе Христо Николов, а с 12 - Тодор Стойков.

Много силен мач за Балкан изиграха Йордан Бозов и Бойко Миленков, които вкараха по 21 точки, а Георги Давидов добави 9.