Лукойл Академик победи Академик Бултекс 99 с 81:66 като гост в мач от поредния кръг на Националната баскетболна лига. Успехът бе трети на "студентите" от началото на сезона. Пловдивчани също имат три победи, но и две поражение.

Домакините изиграха силно първо полувреме в зала "Сила" и се оттеглиха с преднина от 8 точки на почивката. През втората част играчите на Шарон Друкер започнаха със серия от 8-0 и бързо взеха преднина, която не изпуснаха до края на мача.

Далтън Пепър записа 18 точки, 5 боби и 4 асистенции за победителите, а дабъл дабъл от 15 точки и 12 борби добави Джъстин Нокс. Общо петима баскетболисти на отбора завършиха с двуцифрен актив.

За Академик Бултекс 99 Айзея Юмипиг записа 21 точки и 6 асистенции, а по 15 отбелязаха Мартин Дурчев и Шакир Смит.