Левски 2014 загуби втори пореден мач от Балканската лига като гост в рамките на три дни. Тази вечер столичани отстъпиха на албанския Тирана със 76:79. Така "сините" са с две победи и три загуби до момента.

Двубоят започна отлично за Левски, като след 7 минути играчите на Константин Папазов, който не пътува за Албания, имаха 15 точки аванс. В средата на втората част домакините направиха серия от 14-0 и обърнаха резултата, а на почивката "сините" имаха аванс от 1 точка.

Гостите водеха през цялото второ полувреме, като малко повече от минута преди края Тирана излезе напред в резултата след тройка на Джалил Абдул Басит. Левски не успя да вкара, а домакините добавиха още две точки към актива си, с което спечелиха мача.

Най-резултатен за Левски с 26 точки беше Крис Минков, а с дабъл дабъл от 14 и 12 борби завърши Никола Маравич.

За Тирана по 22 точки нанизаха Герти Шима и Джалил Абдул-Басит.