Носителят на Купата на България, Берое победи столичния Левски с 73:71 в мач от четвъртия кръг на НБЛ. Срещата се игра в столичната зала "Универсиада" и предложи драма до самия си край. Гостите от Стара Загора използваха само двама американци, което беше дало големи надежди за победа на софиянци.

Левски 2014 спечели гостуването си на Спартак (Плевен)

Левски 2014 се пребори за втората си победа в НБЛ

Алекс Симеонов отново над всички с 34 точки

"Сините" водеха в резултата почти през цялото време. В края Берое успя да излезе напред. 15 секунди преди сирената възпитаниците на Тити Папазов имаха възможност за атака, но така и не можаха да се организират и да стрелят.

Александър Янев беше най-резултатен за победителите с 22 точки. Американците Алекс Дейвис и Тери Уиснант записаха съответно по 14 и 11 точки.

Никола Маравич игра много силно за Левски, но неспортсменско нарушение го извади от игра в последните решителни три минути. Той вкара 19 точки и овладя 13 борби.

Снимка 320998

Младият Александър Милов не оправдава надеждите възлагани му от Константин Папазов и за 5 минути имаше само една неуспешна стрелба от тройката. Папазов се ядоса и закотви младока на пейката до края на мача.