Пред 25 човека публика Левски излезе срещу Мега Хипо Лизинг в мач-реванш от група В на Балканската лига. Слабият интерес към този сблъсък е свързан най-вече с факта, че в Белград Партизан приема Ефес Пилзен в среща от Евролигата. Местните медии също не обръщат особено внимание на мача от новосформираната Балканска лига.

"Сините" започнаха добре срещата и поведоха в началото, като авансът им в 4-та минута беше 6 точки (9:3). Бързи два фаула натрупа капитанът Стефан Георгиев, което го прати бързо на пейката.

След добрите изяви на нашите обаче домакините успяха да изравнят и играта тръгна кош за кош при смяна на водачеството. Първата четвърт завърши 21:18 за българите.

И втората част започна с минимален превес на Левски, който поддържаше преднина от 3-5 точки. Но 3:48 минути преди края на полувремето възпитаниците на Папазов поведоха с 9 точки (38:29) след тройки на Великов и Славейков.

На три пъти разликата стигна до 10 точки за "сините"  (39:29, 41:31 и 45:35). На почивката двата отбора се оттеглиха при резултат 45:36 в полза на гостите от София.