Левски, който отново е воден от Тити Папазов, стартира с победа новия сезон в НБЛ. "Сините" победиха с 88:62 като гости Черно море Тича във Варна.

За варненци не игра нито един от новите играчи, след като тимът има забрана за трансфери към този момент.

Снимка 316708

Първата четвърт премина равностойно, като баскетболистите на "сините" се оттеглиха с 2 точки аванс. През втория период столичани вдигнаха оборотите и се прибраха с аванс от 11 точки на полувремето.

През второто полуреме гостите продължиха да трупат преднина, която стигна до 26 точки преди финалната сирена.

Снимка 316710

За Левски силен мач изигра капитанът Алекс Симеонов, който се отчете с 20 точки и 13 борби. Никола Маравич добави 14, а Джими Хънт записа 13 на името си. За Черно море най-резултатен бе Кристиян Кръстев с 15.