След победата си над Мега Визура в София преди четири дни Левски отново направи много силен мач при първото си участие в баскетболната Адриатическа лига. Въпреки това обаче "сините" трябваше да отстъпят при гостуването си на хърватския Задар със 75:86.

Решаваща за изхода на двубоя се оказа контузията на Брандън Хийт, който не успя да довърши двубоя.

Мачът започна ужасяващо за Левски. До средата на първата част "сините" имаха отбелязан един-единствен кош - тройка на Павел Иванов, а разликата скочи до 15 точки. Постепенно Левски стабилизира играта си, но края на частта дойде при резултат 29:18 за Задар.

През втолата част двата отбора играеха на прилив и отливи като добрите моменти за Левси се редуваха с елементарни грешки. Върбанов остави Левски на 10 точки от Задар на почивката - 36:46 - като за 7 минути игра центърът вкара 10 точки с перфектна стрелба.

Гостите започнаха много силно второто полувреме.  Задар не вкара кош в първите четири минути, а тройка на Деян Карамфилов стопи само до 2 разликата 46:44, след което Димитър Димитров изравни със забивка. Все пак домакините се окопитиха и завършиха частта с аванс от 3  точки - 58:55.

Хийт се разигра и вкара важна тройка за равенство в началото на последната четвърт, но след това пропусна шанс да изведе Левски напред за първи път. Американският гард направи и четвъртото си лично нарушение, пет минути преди края, а Задар поведе с 68:62. Нещата станаха още по-лоши, след като Хийт получи травма в глезена и не успя да играе повече в двубоя. Задар се възползва по най-добрия начин и довърши започнатото, за да спечели с 86:75.

За Левски най-резултатен в мача в Хърватия беше Милян Пупович с 14 точки, докато за Задар цели 30 наниза Джеймс Флорънс.

Левски бе без Тити Папазов, който чакаше със затаен дъх изхода от двубоя.

В сряда шампионите започват защитата на титлата си в българското първенство, срещу Черноморец, а в неделя приемат Будучност в нов мач от Адриатическата лига.

В класирането начело с пълен актив от 6 точки са Цървена звезда, КРКА Ново место и Будучност Подгорица. Левски разделя 7-10-о място с 4 точки.