Левски Лукойл постигна втора победа във втората фаза на турнира ФИБА Къп. В среща от група "J" "сините" надвиха унгарския Алба Фехервар с 84:80, игран тази вечер в зала "Универсиада".

Двубоят стартира с тройка на гостите, но след това столичани поведоха и първата четвърт приключи с три точки аванс за възпитаниците на Тити Папазов 18:15. Втората четвърт бе сравнително равностойна, като на полувремето родният представител водеше с 42:37.

Шест минути преди края на срещата резултатът бе равен 68:68. Константин Папазов реагира мигновено с няколко смени, което даде резултат и в оставащото време баскетболистите на Левски Лукойл демонстрираха по-висока концентрация и стигнаха до успеха с 84:80.

Христо Захариев беше най-резултатен за "сините" с 24 точки, Калоян Иванов и Патрик Рембърт добавиха по 17 точки, а Никола Маравич и Деян Иванов завършиха съответно с по 11 и 10 точки.

Марко Филиповити отбеляза 20 точки за гостите, а Алерик Фрийман и Петер Лорант приключиха съответно с по 14 и 12 точки.