Левски Лукойл записа 12-ия си успех в НБЛ. В среща от 15-ия кръг  на първенството "сините" надвиха Академик Бултекс 99 с 87:75 в зала "Универсиада".

Двубоят бе оспорван през по-голямата си част, като дори през втората четвърт пловдичани имаха аванс от 8 точки. Все пак възпитаниците на Константин Папазов успяха да стопят пасива си до полувремето. След серия от 22:13 през последната четвърт, столичани изковаха поредната си победа.

Снимка 401346

За Левски Лукойл най-резултатен беше Деян Иванов с 20 точки, с 14 завърши Патрик Рембърт, Никола Маравич прибави 12, а Божидар Аврамов реализира 11 точки.

За Академик Бултекс 99 над всички беше Дайшон Найт, който наниза 26 точки. Васил Бачев прибави 16, а Питър Олисемека записа 14 точки и 16 борби.

От Левски Лукойл атакуваха Балкан с декларация: Потърсете вината първо в себе си!

"БК Левски Лукойл се противопоставя остро на всякакъв вид агресия"