Отборът на Левски Лукойл сътвори обрат при гостуването си на СК Тирана и се прибира от Албания с победа със 73:67. Така столичани са в добра позиция преди ответния двубой от плейофите в Балканската лига, който ще се изиграе след седмица в София. Победителят от тази двойка ще се класира за Финалната четворка на турнира.

Двата отбора изиграха нискорезултатна и оспорвана първа четвърт, завършила с точка аванс за домакините - 13:14. Албанците се разиграха през втората част и в същото време ограничиха максимално българския тим, за да стигнат до 11 точки аванс и 25:36 на почивката.

Левски Лукойл показа по-добри неща през третата част и водени от Дарил Брайънт, играчите на Тити Папазов се върнаха в срещата. Американецът вкара 8 точки само в тези 10 минути, а преди финалната четвърт разликата бе само точка - 48:49. Неманя Милошевич даде преднина от 57:55 на Левски Лукойл шест минути преди сирената, а след това "сините" не позволиха на Тирана да ги догони и заслужено спечелиха със 73:67.

Левски Лукойл победи Спартак (Плевен) с 24 точки разлика

Левски Лукойл победи Спартак с 24 точки разлика

Седем състезатели на столичаните записаха двуцифрен актив

Милошевич бе най-резултатен с 24 точки и 7 борби. Христо Николов вкара 17, Станмир Маринов добави 15, а Брайънт се отчете с 12. За Тирана Ендрит Хисенаголи се отличи с 23 точки.