Кливлънд Кавалиърс 120-90 Голдън Стейт Уориърс (33-16, 18-27, 38-26, 31-21)

Кливлънд Кавалиърс се върнаха във финалната серия нa НБА, след като победиха безапелационно шампионите от Голдън Стейт Уориърс и намлиха резултата на 1-2 победи.

„Треньорският екип ни направи страхотен план и ние го изпълнихме" - каза ЛеБрон Джеймс. „Трябва да играем така и в петък."

ЛеБрон Джеймс отново демонстрира огромната си сила, вкара 32 точки и направи 11 борби. Кайл Ървин добави 30 точки, за огромно удовлетворение на 20 хилядната публика.

Звездното дуо на „Войните" Стеф Къри и Клей Томпсън записаха общо 29 точки. Основна част от планът на Кливлънд беше неутрализацията на Къри. Той отбеляза само 2 точки през първото полувреме. Харисън Барнс вкара 18 точки за Голдън Стейт.

Това е първа победа на Кливлънд над Голдън Стейт в последните осем двубоя между тях. Домакините не можаха да използват Кевин Лав, който получи контузия във втората среща. Те водиха с разлика през цялата среща. Едниствено във втората част гостите намалиха малко резултата.

Гостите отбелязаха само 9 тройки от 33 опита. Техният треньор Стив Кър беше много емоционален преди началото на срещата, оказвайки почит на починалия на 46 години бивш негов съотборник Шон Рукс.

ЛеБрон Джеймс за 82-ри път в кариерата си отбеляза 30 и повече точки, нареждайки се след Майкъл Джордън 109 пъти и Кобе Брайънт 88 пъти.

Четвъртата среща е в петък отново в Кливлънд, Охайо.

02.06 Голдън Стейт Уориърс 110-77 Кливлънд Кавалиърс 19-21 33-23 30-18 28-15
05.06 Голдън Стейт Уориърс 104-89 Кливлънд Кавалиърс 28-24 24-19 22-25 30-21
08.06 Кливлънд Кавалиърс 120-90 Голдън Стейт Уориърс 33-16 18-27 38-26 31-21