Националният баскетболен отбор на България започна по страхотен начин квалификациите за Евро 2011, побеждавайки с 67:59 при гостуването си на Португалия. Селекцията на Росен Барчовски изигра много добър мач и заслужено потопи наследниците на Магелан.

Над всички отново бе Филип Виденов, който завърши със 17 точки, а като цяло колективът се представи на невероятно ниво - цели 10 играчи реализираха в коша на съперника. Първата част бе равностойна, а България поведе с 40:35 на почивката.

Домакините обаче не се предадоха и успяха да поведат с 54:53 след третата част. В края на мача много добра игра в защита на нашите не даде шансове на португалците, които отбелязаха само 5 точки за последните 10 минути.

В следващия мач "лъвовете" срещат фаворита Полша, който изненадващо тръгна със загуба от Грузия.