Стеф Къри и Кевин Дюрант осигуриха четвъртата победа на Голдън Стейт Уориърс срещу Сан Антонио Спърс и класираха отбора си за финалната серия в НБА. Гостите от Западния бряг спечелиха с 129-115.

"Войните" от Оукланд постигнаха 12-ти последователен успех в плeйофите и се класираха по максимално най-икономичният начин за финала. Там ще играят срещу победителя от дуела Бостън Селтикс - Кливлънд Кавалиърс, където шампионите водят с 2-1 победи.

Бостън изненада Кливлънд с тройка в края

Шампионите допуснаха първа загуба в плейофите

Къри вкара 36 точки, а Дюрант 29 точки.  Кевин беше много щастлив, че ще играе отново на финал и, че е върнал синхрона в играта си с Къри.

Отборът на Сан Антонио така и не можа да се отърси от липсата на "звездата" си Коуи Ленърд, който се контузи в първия мач между двата отбора. Гостите водеха след първата четвърт с 31-19 и с 61-51 на почивката.

Голдън Стейт ще почиват около седмица преди да стартира битката за титлата. Може би за трета поредна година тя ще е срещу Кливлънд.