Испания се класира за полуфиналите на Световното първенство по баскетбол в Китай, след като надви приятната изненада Полша с 90:78. Следващият съперник на иберийците ще бъде Австралия или сензацията Чехия.

Възпитаниците на Серджо Скариоло поведоха още в самото началото на срещата, като през първото полувреме дори имаха аванс от 10 точки. В минутите преди почивката Полша успя да съкрати изоставането си на 5 пункта - 46:41.

Второто полувреме започна отлично за Испания, които дръпнаха отново с 10 точки и не изпуснаха водачеството си до края.

Най-добър за "Ла Роха" отново беше Рики Рубио - 19 точки, 9 асистенции и 5 борби. Вили Ернангомес добави 18 точки, а Руди Фернандес остана с 16.

Ей Джей Слоутър с 19 точки бе най-резултатен за Полша. Адам Бачински добави още 15 точки.