В пряк сблъсък за първото място в баскетболното първенство при жените Хасково 2012 срази Монтана 2003 с 88:68 у дома. С тази победа хасковлийки спечелиха редовния сезон и ще имат домакинско предимство в предстоящите плейофи.

Отборът на Монтана 2003, който е носител на Купата на България, прекъсна серията си от 16 поредни победи и допусна първа загуба за 2016 година.

След равностойно първо полувреме, което завърши 40:38, Хасково нанесе своя удар в третата част, когато се откъсна с 16 точки разлика. В последната четвърт домакините не само удържаха преднината си, а в края дори я увеличиха.

Най-резултатна за победителките стана Доминик Моузли с 25 точки. Лиа Галдейра се отчете с 21 точки и 9 борби, а Мея Тирета записа "дабъл-дабъл" - 20 точки и 13 борби. За Монтана 2003 с 24 точки и 15 борби завърши Моник Рийд, а Виктория Стойчева се отчете с 12 точки.

В другия мач от вчерашния ден Нефтохимик 2010 (Бургас) надделя на гостуващия Берое (Стара Загора) със 71:70 (23:23, 10:12, 21:22, 17:13) точки в оспорван мач. 9 секунди преди края при 71:70 за домакините Олена Самбурска изпусна два наказателни удара, но след това и Бъчварова не можа да отбележи.

Двата тима ще се срещнат отново на четвъртфиналите плейофи, които стартират на 4 април.

В крайното класиране в първата петица в редовния сезон начело е Хасково, пред Монтана, шампионките от миналата година Дунав 8806, Нефтохимик и Берое.