Шампионът Голдън Стей Уориърс изравни финалната серия в НБА след победа като гост над най-добрия отбор в Източната конференция Торонто Рапърс със 109-104.

Торонто Раптърс - Голдън Стейт Уориърс 104-109 (27-26, 32-28, 21-34, 24-21)

Като в първия мач, канадските домакини бяха по-добри през първото полувреме и поведоха с 59-54. "Войните" направиха серия от 16-0, с което обърнаха развоя на събитията.

Шампионите поведоха със 106-94 в последната четвърт. Последва серия от 10 точки за домакините. Шест секунди преди края Андре Игуадала наниза тройка, с която оформи крайния резултат и отказа съперника.

Снимка 426714

Най-добър за победителите беше Клей Томпсън с 25 точки, следван от Стеф Къри с 23 точки. Контузеният Кевин Дюрант не взе участие в двубоя. Куай Ленард направи дабъл-дабъл за Торонто с 34 точки и 14 овладени борби.

Третата и четвъртата срещи от финалната серия са на западното крайбрежие в Оукланд. Двата тим ще излязат отново на площадката в нощта на сряда срещу четвъртък в 4:00 часа.