Георги Давидов, който вече играе във Франция ще подкрепя баскетболистите на България в утрешния мач с Италия в Торино. Бившият капитан на ЦСКА вече играе за новия си клуб във Франция - Андрезийо Бутеон. Давидов ще пътува специално, за да бъде в агитката на нашите.

Давидов отбеляза 15 точки за своя тим в първия кръг от шампионата на четвъртата дивизия във Франция. Като домакин Андрезийо Бутеон победи Лион Баскет с 65:57 точки.

Бившият капитан на „червените" премина през лятото във Франция и до този момент е много доволен от условията и представянето си във френското градче, намиращо се на 10 минути от Сент Етиен. В сряда той ще тръгне с автомобила, който му е предоставен от клуба до Торино, а разстоянието между двата града е по-малко от 300 км.

Българският национален отбор по баскетбол вече е в Торино и утре вечер в зала „Пала Руфини" от 21,00 часа ще изиграят предпоследния си мач в Евроквалификациите с Италия.