Лука Дончич вкара феноменален кош от около 24 метра при победата на Реал срещу Барселона с 87-75. Мачът беше от 12-ия кръг на Евролигата.

Важна победа на Монтана в Загреб

Българките изиграха силна първа четвърт срещу Медвешчак и съхраниха преднината си до края

Срещата се реши в края на втората и началото на третата част, когато мадридчани направиха силни безответни серии. Контузеният Александър Везенков не можа да помогне на каталунците, които регистрираха 8 загуба в надпреварата. Анте Томич беше най-резултатен за Барселона с 12 точки.

Лука Дончич освен феноменалното си изпълнение, вкара общо 16 точки, овладя 6 борби и направи 7 асистенции.

Жалгирис направи изненадата на кръга. Литовците победиха като гости носителя на титлата Фенербахче с 90-89. Мачът премина през серия от обрати. В края по всичко личеше, че турците ще се измъкнат, но за неудоволствие на всички заложили за Фенрбахче, прибалтийците измъкнаха успеха.