Женските баскетболни отбори на Дунав 8806 и Нефтохимик ще се изправят един срещу друг на финала за Купа "България Оргахим", който ще се играе утре в зала "Дунав" в Русе.

Това стана ясно, след като русенският отбор победи на полуфиналите убедително тима на Левски с 97:59. Още от самото начало възпитаничките на Георги Божков поведоха в резултата, като първата четвърт завърши при 24:18. Във вторите 10 минути домакините продължиха да увеличават преднината си до 48:33 на почивката.

Крайният изход от мача стана ясен още в третата част, когато Дунав 8806 натрупа аванс от 29 точки - 74:45. Комфортната преднина накара треньора на русенки Георги Божков да пусне в последната четвърт по-млади състезателки, за да натрупат опит. Финалната сирена прозвуча при 97:59, като за Дунав 8806 най-силно играха двете американки Едриън Джонсън и Шарел Алън, а за Левски - сънародничката им Хуанита Уорд.

Така в утрешния финален мач Дунав 8806 излиза, за да спечели за трета поредна година Купата на България. Мачът за бронзовите медали ще бъде по-рано през деня между Монтана и Левски.