В среща от първенство на България по баскетбол за жени Дунав Еконт победи като домакин Берое 07 (Стара Загора) с 82:60 точки. Дунав започна мача успешно и още първите минути поведе с 15:3. Ануфриенка и Петева бяха във вихъра си. Постепенно авансът на русенския тим намаля и първата част завърши с 23:15.

Втората четвърт премина в същия дух и Дунав Еконт запази постоянно предимство от 7 до 10 точки. Полувремето завърши 41:25. В отбора на гостенките се открои резултатността на Желязкова, включила се от резервната скамейка. В третата четвърт премина по-оспорвано, но се достигна до 20 точки - разлика, в полза на Дунав Еконт. Това бе особено силна част за американката Бърджин от русенския тим. Въпреки включването на втория отбор на Дунав Еконт, до края на мача не се получи изненада. Костова бе аплодирана от публиката за резултатната си игра от тройката.

Среща от 7-ия кръг на Националната баскетболна лига за жени:

Дунав Еконт Експрес(Русе) - Берое 07 (Стара Загора) - 82:60 (23:15, 18:10, 25:22, 16:13)
най-резултатни:
за Дунав Еконт - Дениъл Бърджин със 17 точки, Зорница Костова и Даниела Петева с по 16 точки
за Берое 07 - Анна Римпова с 16 точки, Петя Джамбазка с 14

от сряда:
Лукойл Нефтохимик (Бургас) - Славия - 97:63 (25:12, 30:15, 26:15, 16:21)
Монтана 2003 - Миньор (Перник) - 93:77 (23:10, 28:26, 28:21, 20:14)

временно класиране:
1. Лукойл Нефтохимик 7 6 1 557:429 13 точки
2. Дунав Еконт 6 6 0 527:384 12
3. Монтана 2003 6 5 1 528:440 11
4. Берое 07 7 2 5 549:518 9
5. Миньор 7 1 6 413:528 7
6. Славия 7 0 7 408:683 7