Детройт Пистънс постигна успех с 98:73 като домакин на Индиана Пейсърс в двубой от Националната баскетболна асоциация тази нощ.

Тайшон Принс отбеляза 17 точки през втората част н срещата и бе с решителен принос за крайния успех.

"Буталата" вече имат баланс от 62 победи и 15 поражения и се нуждаят от само още една победа, за да изравнят клубен рекорд, а ако продължат с добрите си игри ще си осигурят и домакинско предимство във всички плейофни кръгове.

Шестима баскетболисти завършиха с 10 или повече точки за Детройт, който пред собствена публика е с 35 победи и само 3 загуби.

Линдзи Хънтър е с 14 точки, а Ричард Хамилтън записа 12 само за 25 минути. Бен Уолъс установи смазващо предимство под кошовете и овладя 22 борби. Чонси Билъпс и Тони Делк имат по 11 точки, а Антонио Макдайс се отчете с 10.

Загубата струва скъпо на тима на Индиана, който вече е четири мача под коефициента от 0.5 и вече води само с една среща пред Чикаго и Филаделфия.

Двата отбора са с равни показатели на последното осмо място в Източната конференция. Индиана вече навъртя седем поражения в последните си осем мача.