Защитаващият отличието си в Евролигата мъжки баскетболен тим на ЦСКА (Москва) постигна четвърта победа в груповата фаза на настоящото издание на турнира.

В двубой от четвъртия кръг на група "Е" на надпреварата московчани победиха като гости испанския Ховентут със 73:65 точки. Най-резултатен за ЦСКА бе Холден със 17 точки. поредният си отличен мач изигра Смодиш, реализирал 14 точки и направил 7 борби под коша. За домакините Фернандес се отчете с 14 точки, а Арчибалд добави 12.

"Това бе един от най-тежките ни мачове от началото на турнира. С агресивната си игра в защита тимът на Ховентут ни затрудни максимално. Когато трябва да се справиш с тим, който залага на игра на ръба на фаловете винаги е много трудно. Важното е, че спечелихме в Бадалона, от където повечето тимове си тръгва със загуба. Шансовете ни за първото място в групата са отлични", коментира след двубоя наставникът на ЦСКА Еторе Месина.

В другата среща от групата Олимипакос победи като домакин Партизан (Белград) със 79:75 точки. За гръцкия тим  Акер бе най-резултатен с 25 точки. За Партизан с 19 се отличи Перович.

След мачовете от четвъртия кръг начело в групата с пълен актив от 8 точки е ЦСКА (Москва), пред Олимпиакос 6, Ховентут 5 и Партизан също 5 точки.

В група "D" лидерът Тау Керамика победи като домакин израелския Макаби със 94:73 точки. Аржентинецът Луис Скола (на малката снимка) от испанския тим стана реализатор №1 на мача с 25 точки. Сплитер добави 16 за победата на Тау Керамика. За гостите Елияху вкара 19 точки.

В другата среща от тацзи група със 17 точки на Сандерс френският По-Ортез победи акто домакин италианския Виртус със 74:69 точки.

За гостите с по 14 точки останаха Бодирога и Чиачиг.

В класирането лидер е Тау Керамика с 8 точки, пред Макаби 6, По-Ортез 5, Виртус също 5 точки.