Националният отбор на България по баскетбол записа изключително престижна победа над Франция на старта на втората фаза от световните квалификации. "Лъвовете" се наложиха със 74:68 в "Арена Ботевград" над "петлите".

Родните ни състезатели влязоха с изключително самочувствие в мача и си осигуриха лек аванс от 9:7 след първите четири минути. Серия от шест поредни точки увеличи актива им на 15:7, но гостите се съзвеха и чрез Батум намалиха на 13:17. За край на първата част, нашите се поздравиха при резултат 26:23, въпреки серията от 8 поредни точки за французите.

България излиза срещу Франция в решителен мач за Мондиал 2019

Срещата ще се играе в Ботевград от 18:00 часа

"Петлите" обаче не се предадоха и през втората част увеличиха серията си на 13 точки без отговор и резултат 28:26, което бе увеличено на 32:30 след само 15 минути игра. На полувремето обаче, след някои бързи смени, България поведе с 45:44.

Снимка 378215

В третата част, след малко над 26 изиграни минути, "лъвовете" водеха с 55:53 и завършиха само с точка аванс пред своя съперник - 59:58.

След това, онова Франция поведе - 62:59, но Бост и Аврамов върнаха преднината на националите ни - 64:62. В последните по-малко от 180 секунди, българите показаха балканския си характер и спечелиха със 74:68.

Снимка 378214

БЪЛГАРИЯ: Станимир Маринов, Дий Бост, Павел Маринов, Димитър Димитров, Александър Везенков

ФРАНЦИЯ: Андрю Албиси, Нандо Де Коло, Никола Батум, Амин Нуа, Мустафа Фал