Отборът на Арис, с българския национал Александър Везенков в състава си спечели изключително ценна победа срещу финалиста в Евролигата през тази година Олимпиакос в полуфиналната серия на гръцкото първенство.

Тимът от Солун победи с 84:74 (21:18, 23:19, 21:20, 19:17) като над всички беше българинът. Той започна в титулярната петица и беше най-резултатен с 28 точки. Везенков добави 6 борби, 2 асистенции, 1 чадър и 1 отнета топка за 35:14 минути.

В последните три минути на първото полувреме Арис успя да дръпне със 7 точки, а в 27-ата разликата бе 16. Само за минута в края на третата Олимпиакос намали до 8, но Арис не се предаде и воден от Везенков се държеше напред в резултата. Тимът поддържаше разлика от около 10 точки и в крайна сметка успя да спечели.

Срещата се игра без публика заради наказание, наложено на Арис заради скандалите по време на последния мач от четвъртфиналите с АЕК Атина.

С тази победа отборът от Солун намали изоставането си в серията на 1:2 победи. Играе се до три победи. Следващият мач е на 4 юни като Арис отново са домакини.