Берое загуби последния си двубой от Група Е на Балканската лига. Старозагорци допуснаха поражение от македонския Куманово 2009 като гост с 83:90. Беройци бяха без шестима от основните си играчи в срещата.

Берое започна срещата с Джими Гавин, Мишо Комбаков, Павел Маринов, Симеон Илиев и Станислав Ваклинов на паркета. Двата тима стартираха сравнително равностойно. Беройци излязоха с лек аванс напред от 10:6 преди преполовяването на частта, но домакините съумяха да обърнат резултата. След размяна на няколко кошове с тройка на Гавин старозагорци излязоха напред с 18:19. В последните две минути обаче гостите загубиха от своя ритъм и това отвори удобна възможност за македонския тим, който се възползва, спечелвайки първата четвърт с 29:22.

През втората част "зелените" успяха първоначално да се доближат до своя опонент. С няколко бързи атаки старозагорци съкратиха изоставането си. В тези минути своето първо участие с отбора записа Петър Тояганов. В игра се включиха също и Младен Георгиев и Дамян Минков. За жалост, след първите минути, в които беройци бяха по-успешни в нападение, след това домакините взеха отново инициативата и в края на частта вече водеха с двуцифрен аванс. Полувремето дойде при 52:41 в тяхна полза.

След почивката беройци организираха по-добре играта си. Това помогна на тима да свали изоставането си от предходната част. Домакините от Куманово обаче не позволиха на старозагорци да ги притиснат и задържаха преднината си. Берое взе частта с 16:18.

Силите на подмладения състав на "зелените" обаче не стигнаха за нещо повече. В последната четвърт Куманово вкара 25, а допусна само 21 точки и така взе кача с 93:80.