Отборът на Берое записа ценен успех при визитата си на Черно море във Варна.

Старозагорци спечелиха с 23 точки разлика - 86:63. По този начин участниците в Балканската лига спряха възхода на "моряците", който се изразяваше в три последователни успеха и постигнаха шестата си победа през сезона в родното първенство.

Домакините започнаха по-добре срещата и след две равенства в резултата поведоха след близо 4 минути игра с 8:4. Гостите обаче бързо се възползваха от няколко грешки в атака на Черно море Тича и успяха да поведат в резултата, като около две минути и половина преди края на първата част авансът на Берое бе 9 точки - 22:13. Първата част бе спечелена от гостите с 26:21.

В началото на втората част гостите набързо поведоха с 10 точки при 31:21, а след това и при 34:24. Домакините се опитаха да стопят пасива си, но на полувремето изоставаха със 7 точки - 39:46.

След почивката играта отново бе оспорвана и равностойна, а в средата на третата четвърт гостите отново поведоха с 10 точки при 54:44. Берое успяваше да поддържа преднината си и преди последната част водеше с 68:58. През последната четвърт тимът на Берое надигра домакините, започна да увеличава преднината си и спокойно спечели срещата с 86:63.

Омари Гудул вкара най-много за Берое - 17 точки. Шейн Гибсън остана с 12, докато Тихомир Желев, Пламен Алексиев и Аарън Джоунс добавиха по 11. Новото попълнение Брандис Райли-Рос направи добър дебют със 7 точки, 3 асистенции и 2 борби.

За варненци капитанът Станислав Цонков реализира 22 точки, докато Ненад Джурич прибави 10.