Берое загуби за втори път в тазгодишното издание на Балканската лига. Възпитаниците на Любомир Минчев отстъпиха при гостуването си на Морнар (Черна гора) с 58:86 (11:18, 23:21, 11:18, 13:29) точки.

Домакините имаха преднина през целия двубой. Двата тима изиграха равностойно първо полувреме, през което на няколко пъти българските баскетболисти изравняваха резултата.

На почивката играчите на Морнар водеха с 39:34, а след силна игра в последната минута на третата четвърт записаха аванс от 12 точки при 57:45. Черногорците решиха двубоя в последните 10 минути.

Те направиха серия от 20:7, за да поведат със 77:52. Най-голямата преднина в мача беше 28 точки при крайния резултат. За победителите най-полезен Балша Радунович, който направи "дабъл-дабъл" - 20 точки и 14 борби.

За Берое се отличиха Еврик Гари и Тенчо Тенчев с по 10 точки. По 8 точки добавиха Велислав Гълъбов, Станислав Ваклинов и Остън Барнс. В следващия си двубой от турнира Берое гостува на Кожув (Македония) на 10 ноември.