Дамският баскетболен отбор на САЩ спечели десета световна титла. На финала в Тенерифе американките се наложиха убедително над Австралия със 73-56 и не оставиха съмнение в превъзходството си.

Левски Лукойл приключи участието си в Шампионската лига

"Сините" загубиха отново от Карху

В първите минути шампионките започнаха зашеметяващо и поведоха с 10-0. Австралийките успяха да намалят разликата до 15-18 секунди преди края на първата четвърт. Това се оказа най-малката разлика в мача.

Победителките, като във всички останали двубои от първенството, решиха мача в третата част, когато разликата стана 23 точки след 26-11. Те успяха да неутрализират най-добрата баскетболистка на Австралия Лиз Кембидж, която е определяща за представянето на "кенгурата".

Така Австралия все още няма победа срещу САЩ след 18 изиграни мача. Баскетболистките от "Зеления континент" все пак достигнаха за втори път до финал след спечелената титла през 2006 година.

Отборът на СССР имашест трофея, а Бразилия един. В този спорт България имаше сериозни успехи в миналото и е с второ място през 1959 година и трето място през 1964 година.

С бронза се окичиха домакините от Испания, след като взеха реванш от Белгия в мача за трето място с 67-60. В групите белгийките победиха и накараха иберийките да играят един мач повече в плейофите.