Дамският баскетболен отбор на Берое победи за втори път Монтана през уикенда. В мач от третия кръг на родното първенство Берое се наложи със 100-77. Само ден по-рано старозагорки се наложи и в двубой от Адриатическата лига.

Берое с втори успех в Балканската лига

Конър Франкамп вкара 26 точки за 36 минути

Домакините дръпнаха с 53-38 на почивката, след като здраво затегнаха защитата си. След третата четвърт разликата набъбна на 29 точки, което лиши от интрига заключителните минути.

Теодора Динева завърши с 25 точки. Радослава Бъчварова вкара 19 точки, а Петя Бояджиева наниз 16 точки.

За Монтана Христина Иванова се отличи с 25 точки, Радостина Димитрова регистрира 19 точки, а Димана Макариева се отчете с 15 точки и 9 борби.

В четвъртия кръг Берое ще гостува на Шампион 2006, а Монтана ще посрещне Академик (Пд).