Българските баскетболистки до 16 години се класираха за четвъртфинал на Европейското първенство в дивизия "B", което се провежда в София.

Баскетболният Берое стартира в четвъртък подготовката за новия сезон

Дойде краят на голямото чакане за феновете на старозагорския тим

В мач игран в зала "Универсиада" нашите момичета се наложиха над Люксембург с 80-69 (24-18, 23-17, 22-18, 11-16) и заеха второ място в група"D".

Възпитаничките на Лъчезар Коцев започнаха много сковано и допуснаха изоставане от 5-11. Все пак те спечелиха първата четвърт с 24-18, а на почивката водеха с 47-35. В третата част всичко беше решено, когато разликата три минути преди края ѝ стана 24 точки. Накарая гостенките използваха отпускането на българките и направиха разликата да изглежда почетна.

Илияна Георгиева реализира 23 точки, спечели 13 борби и направи 5 асистенции. Микаела Калева направи дабъл-дабъл с 20 точки и 10 борби, а Анастасия Калева също записа "дабъл-дабъл" със 17 точки и 10 борби. Кира Кулон за Люксембург се отличи с 21 точки и 9 борби.

Следващият мач на българките е утре, четвъртък срещу Хърватия.