Монтана оглави класирането във финалната четворка на дамското баскетболно първенство. Отборът от Северозапада се наложи убедително у дома срещу Берое със 78-57 (20-16, 21-19, 24-12, 13-10). Те имат 7 победи и 1 загуба срещу 6 победи и 2 загуби на старозагорки. Двата отбора имат още един двубой помежду си в Стара Загора, но голямата разлика в този мач почти осигури първото място на Монтана в редовния сезон.

Левски Лукойл с много труден успех в Албания

Левски Лукойл на победа разстояние от Финалната четворка в Балканската лига

"Сините" надвиха СК Тирана със 73:67

Срещата беше равностойна до почивката, когато монтанчанки водеха само с 6 точки - 41-35. Много важна тройка на Даниела Пеева в началото на трета част даде началото на убийствена серия за Монтана - 12-3. Преди последната четвърт разликата стана 18 точки и мачът беше решен.

Даниела Петева беше най-резултатна със 17 точки. Тя направи 7 асистенции и спечели 5 борби. Димана Георгиева се отличи с 15 точки, а Христина Иванова с 13 точки.

За гостенките от Стара Загора най-добри бяха Виолина Коева и Теодора Динева с по 16 точки.