Баскетболистите на Балкан загубиха четвъртия си мач от груповата фаза на "ФИБА Къп" и компрометираха сериозно шансовете си за класиране в елиминационната фаза.

15 градуса под нулата за Балкан в Русия

Българският тим отново е в състав от 10 играчи

Момчетата на Йовица Арсич отстъпиха като гости на силния руски отбор Енисей в 69-84 (19-21, 20-14, 14-27, 16-22). Мачът в сибирския град Красноярск беше равностоен преди почивката.

Първата четвърт завърши при резултат 21-19 за домакините. Последваха най-силните минути за ботевградчани, които обърнаха развоя на срещата, за да водят преди почивката с 39-35.

За съжаление в третата част баскетболистите от Енисей се развихриха и поведоха комфортно с повече от 10 точки разлика. В последната част мачът се доиграваше, като качеството на играта падна много.

Така ботевградчани имат една победа от 4 мача. Енисей е начели в група "G" с 3 победи и 1 загуба, а на второ място е У-БТ Клуж-Напока (Румъния) с 2 успеха и 1 поражение. Именно с румънците в следващият мач на Балкан другата сряда, 20 ноември от 19:00 часа.