Баскетболният шампион на България Балкан спечели гостуването си на Черноморец в Бургас с 88-79.

Черноморец - Балкан 79-88 (15-20, 22-17, 28-26, 14-25)

Шампионите имаха преимущество в началото на двубоя, което им позволи да поведат с 20-15 след първата среща. Във втория период домакините отговориха на предизвикателството със серия от 8-0 и двата отбора се оттеглиха на почивката при равенство 37-37.

Продължава отличното представяне на българските отбори в дамската Адриатическа лига

Берое победи Банович, Монтана се наложи над Цинкарна

В третата четвърт баскетболистите на Балкан дръпнаха след седем безответни точки, но след това Черноморец отново намери начин да отговори и след 30 минути домакините с 65-63.

Последните десет минути на срещата преминаха изцяло под диктовката на гостите. Те реализираха серия от 1202, с която излязоха напред в резултата и след това удържаха лидерската позиция.

Черноморец: Кинг 26, Велкович 13, Рейнълдс 12, Георгиев 3, Милчев 8, Кендеров 12, Тарин 5, Русинов, Георгиев

Балкан: Минков 18, Радонич 15, Димитров 14, Калахан 2, Хол 6, Найт 21, Секулович 12, Симеонов, Ивков