Отборът на Балкан се класира за полуфиналите в НБЛ, след втора победа в третата среща с Ямбол. Победителите днес се наложиха с 90:74 точки (22:19, 20:10, 26:17, 22:28) и спечелиха серията с 2-1.

За място на финала вторият от редовния сезон тим от Ботевград ще играе срещу Рилски спортист.

След сравнително равностойно начало домакините овладяха контрола върху мача след серия от 16 безответни точки, за да поведат 98 секунди преди почивката с 38:23. Ботевградчани продължиха да доминират и малко преди края на третата четвърт авансът им достигна 25 точки при 66:41. До финалната сирена срещата се доиграваше, а гостите само успяха да направят загубата си малко по-почетна.

Николай Маринов беше на-резултатен за победителите с 15 точки, Иван Лилов добави 12 точки, а капитанът Павел Маринов беше близо до "трипъл-дабъл", след като завърши с 11 точки, 10 асистенции и 8 борби. За гостите Стоян Петков се отличи с 19 точки и 6 борби, а Тайлър Лейзър допринесе с 16 точки, 4 борби и 4 асистенции, но нито един от останалите играчи на тема не успя да стигне двуцифрен точков актив.

"През първата четвърт играта ни беше малко, но през втората се представихме много добре, допуснахме само 10 точки, направихме разлика и това ни позволи да контролираме спокойно мача през второто полувреме. Сега имаме няколко дни, за да се подготвим за първия полуфинал срещу Рилски спортист", коментира старши треньорът на ботевградчани Влада Вукойчич.