Българските  баскетболистки регистрираха добро представяне в поредните кръгове на първенствата в страните от Европа. В най-елитната дивизия на испанското женско първенство Лига Феменина  Евелина Гунева и нейният Кади ла Сеу постигнаха драматична победа само с една точка срещу гостуващия тим на Сарагоса. За крайния резултат 68:67 точки Гунева допринесе с 8 точки, 7 борби и 2 асистенции. Отборът заема 10-то място с 7 победи и 13 загуби до момента, предава BulgarianBasket.com.

В друг не по-малко интересен и оспорван мач от тази дивизия една с отборите си една срещу друга се изправиха други две преднина - 78:73 над Екстругаса на Жаклин Златанова. За успеха на гостите от Ондарибия Тодорова игра по-малко от минута и
отбеляза 2 точки, а за противниковия тим Златанова записа 4 точки и 3 борби за престоя си от 14 минути. Ондарибия е на 8-мо място в класирането с по 10 победи и загуби, а Екстругаса е 12-то с актив 5-15.

Много добре се представи Радостина Димитрова в среща от следващата по сила група в Испания. Бургос се наложи над Бембибре с 90:84 точки, а българката успя да отбележи 14 точки, като също така хвана 6 борби и подаде 3 асистенции за 24 минути на терена. Отборът продължава да се намира на 5-та позиция с 14
победи и 6 поражения.

В мач от B групата на Лига Феменина загуба претърпя Мария Цанкова със своя Ирландесас, който бе надигран от Обенаса Навара с категоричното 76:55. Българката игра 31 минути, като отбеляза 10 точки и по 4 борби и асистенции. Отборът се намира на десето място с 6 победи и 13 загуби.

В същата група загуба претърпя и Теодора Ангелова, чийто Ибаисабал не можа да се справи със Сегле, а крайният резултат е 52:47 точки. Ангелова игра 19 минути, вкарвайки 3 точки, към които прибави 3 асистенции и 2 борби. Отборът е на 13-о място с 4 победи и 15 неуспеха.

В елита на Италия много добре се представи Гергана Славчева. Нейният Пул Коменсе победи с точка разлика Лиоматик Умбертиде, за престоя си от 34 минути българката вкара 12 точки и овладя 5 борби. Отборът заема 7-мо място във временното класиране с 9 победи и 10 загуби.

Във втората южна дивизия на Италия Димана Макариева постигна успех със своя Ромасистеми Помеция с 54:51 точки над Сиена. Макариева игра 29 минути, през които успя да се отчете с дабъл дабъл - 12 точки и 10 борби и имаше голям принос за успеха на отбора си, който в момента е на трето място в класирането с 13 победи и 7 загуби. В същата група загуба претърпя Роксана Йорданова, която отбеляза 2 точки и хвана 3 борби за своя Калик Алгеро.