Дуайт Хауърд донесе победата на Атланта Хоукс над Шарлът Хорнетс с 103-79, вкарвайки 19 точки. С този успех „Соколите" си осигуриха плейофен двубой с Уошингтън Уизърдс. Това е четвърта поредна победа на Атланта, като две са срещу шампионите от Кливлънд Кавалиърс.

Ако отборът от щата Джорджия елиминира столичния тим, той може да играе във втория кръг именно с Кливлънд. Домакините направиха забележителните 72% от стрелба в първата четвърт от мача с Шарлът. Те поведоха с 38-26.

Рекордът на Ръсел Уестбрук е вече факт

Звездата на Оклахома остави в историята постижението на Оскар Робертсън

Треньорът Буденхолцер остана доволен от играта на своите: „Добра игра. Останах доволен от активността в защита. От нашата агресия и от движението на топката".

Довечера ще се изиграят последните мачове от редовния сезон. На изток Бостън се нуждае от домакинска победа срещу Милуоки Бъкс за да постигне немислимото до скоро първо място в конференцията. Кливлънд ще чака грешна стъпка на „келтите" и ще трябва да победи Торонто у дома. Звездата ЛеБрон Джеймс ще почива в този мач.

Снимка 288193

Индиана Пейсърс, Чикаго Булс и Маями Хийт ще се борят за последните две места за плейофите на изток. Индиана има една победа повече 41 спрямо останалите два отбора, които са с 40.

Рекордьорът Ръсел Уестбрук беше оставен да почива снощи при победата на неговия Оклахома в Минеаполис с 100-98. Виктор Оладипо вкара 20 точки и наниза победния кош 6 секунди преди края на мача.

Това беше първи мач от началото на сезона, в който Уестбрук не взе участие. Оклахома ще играе в плейофите с Хюстън, който зае третото място в Западната конференция. Карл-Антъни Таунс вкара 26 точки и взе 12 борби за Минесота. Домакините имат да изиграят още един мач преди да бъдат разпуснати. Те са на 13-то място на запад с 31 победи и 50 загуби. „Тимбъруулвс" ще пропуснат плейофите за 13-ти пореден сезон.