Атланта Хоукс направи страхотен обрат, побеждавайки Кливлънд Кавалиърс с 126-125 след продължение. Шампионите от Кливлънд пропиляха аванс от 26 точки, който имаха след края на третата четвърт. „Кавалерите" водеха с 93-67 и правеха каквото си искат на площадката.

Загубата на отбора на ЛеБрон Джеймс дава все още шансове на Бостън да спечели първото място в Източната конференция. Джеймс получи фатално шесто нарушение в добавеното време, което беше оспорвано от него и съотборниците му. Десет секунди преди края на редовното време Атланта губеше с 5 точки, но успя чрез играта на фалове да се добере до продължение.

Първо ЛеБрон Джеймс направи фаул за три наказтелни удара 8 секунди преди края. След това домакините спечелиха спорна топка 4 секунди преди края и Пол Милсап изравни със сирената за 111-111.

Снимка 287779

Пол Милсап вкара 22 точки, а Тим Хардауей младши завърши с 21 точки за победителите. Кайри Ървин наниза впечатляващите 45 точки за победителите. ЛеБрон Джеймс направи трипъл-дабъл 32 точки, 16 борби и 10 асистенции. Резулататът в последната четвърт е 44-18 за „соколите".

Кливлънд и Бостън имат еднакъв точков актив две срещи преди края на редовния сезон. „Кавалерите" имат предимство в директните двубои в битката за първото място в Източната конференция.