Баскетболният национален отбор на Аржентина победи този на САЩ с 80-63 в квалификационен мач за Световното първенство, което ще се проведе през 2019 година в Китай.

Московският ЦСКА победи Реал и го свали от върха на Евролигата

Жалгирис и Макаби с първи домакински победи през сезона

с този успех "гаучосите" на практика си осигуриха визи за Мондиала. Те са начело в американската група "Е" с 8 победи и 1 загуба. Американците са втори със 7 победи и 2 не успеха и само временно отложиха класирането си за световното.

Отборът на САЩ, който няма право да използва баскетболисти от НБА поведе с 12-0. След това домакините поеха изцяло контрола на мача и се наложиха убедително.

Николас Лапровитола беше най-резултатен със 17 точки, докато Лусио Редиво добави 14 точки. Николас Брусино завърши с 11 точки, а с 10 завърши ветеранът Луис Скола. За "янките" най-резултатен с 16 точки беше Травис Трайс.

В световните квалификации тимът на САЩ е съставен предимно от играчи от G-Лигата, позната доскоро и като Лигата за развитие.

6 Мексико 3 6 638 680 -42

За Световното първенство ще се класират първите три отбора и четвъртият, ако е с по-добър актив от четвъртия от група "F".