Московският ЦСКА победи шампиона Реал Мадрид с 93-88 в среща от десетия кръг на баскетболната Евролига, играна в испанската столица.

Мачът беше равностоен до средата на третата четвърт. Тогава, след серия от 15-6, руснаците дръпнаха с 10 точки разлика 67-57 и до края не позволиха на Реал да ги настигне.

Най-резултатен беше Кори Хигинс с 24 точки, а Уил Клейбърн добави 18 точки и 6 борби. За мадридчани с 23 точки се отличи Факундо Кампасо.

ЦСКА излезе начело в класирането с 9 победи и 1 загуба, а Реал Мадрид е трети с 8 успеха и 2 поражения.

Испанският Гран Канария компенсира 12 точки дефицит и стигна до обрат срещу турския Дарушафака за 75-71, с което постигна първата си победа като гост за сезона в надпреварата.

Дарушафака е на последно място със само една победа в десет мача.

Жалгирис Каунас и Макаби Тел Авив зарадваха привържениците си с първи домакински победи през сезона. Литовците спечелиха срещу италианския Олимпия Милано с 83-78 след силна втора четвърт, която спечелиха с 22-8. Ключово за успеха беше представянето на Брендън Дейвис, който завърши с "дабъл-дабъл" с 27 точки и 10 борби.

Израелците разгромиха германския Байерн с 95-71. Американският гард Майкъл Рол беше продуктивен за домакините с 14 точки. Джони О'Брайънт допринесе за успеха с 9 точки и 10 борби.