Отборът на Олимпиакос, с българина Александър Везенков в състава, победи като гост Йоникос със 107:81 (30:22, 20:21, 31:18, 26:20) в среща от петия кръг на първенството на Гърция по баскетбол за мъже. Олимпиакос е лидер във временното класиране в шампионата с 5 победи от 5 мача и единствен няма поражение до момента. Йоникос допусна четвърта загуба в пет срещи.

Александър Везенков отново игра на ниво за Олимпиакос и стана МВП на мача. Той започна като титуляр и беше най-резултатен за успеха с 24 точки. Българинът добави към статистиката си 8 борби, 1 отнета топка и 1 чадър за 22:38 минути. Той не пропусна нито една своя стрелба - 6/6 за две точки, 2/2 от тройката и 6/6 от наказателната линия.

От неговите съотборници с 15 точки се отличи Айзея Канън.

38-годишният ветеран Лукас Маврокефалидис беше най-полезен за Йоникос с 20 точки, 4 борби, 3 асистенции и 3 отнети топки.

Играчите на Олимпиакос водеха през всичките 40 минути на двубоя. На почивката те имаха аванс от 50:43, а след силно второ полувреме "червените" дори стигнаха до 30 точки преднина на няколко пъти в резултата в последната четвърт.

В следващия кръг на гръцкото първенство Александър Везенков и съотборниците му ще бъдат домакини на Колосос на 19 ноември.