Академик Бултекс 99 записа втора победа от началото на сезона в Националната баскетболна лига. Пловдивчани спечелиха като гости срещу Левски 2014 82-70 в среща, играна в столичната зала "Универсиада".

"Сините" изиграха силно първо полувреме и се оттеглиха с преднина от 7 точки - 39:32. Гостите показаха различно лице след паузата и в рамките на няколко минути изравниха резултат и натрупаха преднина, която задържаха до края на срещата.

Шакир Смит вкара 18 точки за Академик, а дабъл-дабъл записа Айзея Юмипиг - 15 точки и 12 асистенции. Мануел Джонсън също завърши с двуцифрени показалите - 12 точки и 12 борби. Мартин Дурчев записа 14 пункта на името си.

За Левски 2014 Деян Карамфилов и Александър Милов вкараха по 12 точки. С 11 е Веселин Веселинов, а 10 точки и 17 борби има Никола Маравич.