Старши треньорът на Барселона Шави Ернандес призна, че отборът му се намира в трудна ситуация след загубата от Интер с 0:1 на "Джузепе Меаца". Младият специалист обаче е сигурен, че утре неговият отбор може да си отмъсти и да спечели на "Камп Ноу", ако този път покаже по-добра игра в атака срещу "нерадзурите".

"Очакваме един по-дефанзивен Интер, отколкото в Милано. Трябва да приличаме малко на Барса от последните 20 минути в Милано. Това е финал и нямаме право на грешки. С помощта на феновете се надяваме това да бъде магическа нощ. Ще се впуснем в атака, но трябва опитите ни да бъдат по-добри. В миналия мач не разбрахме добре ролята на Рафиня и Маркос Алонсо. Ще променим нещо, за да атакуваме много по-добре. Трябва да сме по-агресивни. За нас са важни само трите точки, нужно е да бъдем по-смели. Преди седмица не направихме това, което трябваше, но утре имаме възможност да играем вкъщи. Това е финал и ще дадем всичко от себе си.

Барселона ще построи статуя на Лионел Меси

Решението вече е взето", каза Жоан Лапорта

"Намираме се в неприятна ситуация в Шампионската лига, но ще подходим по най-добрия възможен начин, като бъдем агресивни. Ще се опитаме да бъдем агресивни и да се погрижим трите точки да останат вкъщи. Опитвам се да бъда мил към играчите ми, които обаче трябва да гледат на мача като на финал. Това е като реванш от осминафиналите. Ролята на привържениците ни ще бъде фундаментална. Те го знаят и всички билети са разпродадени. Утре още от първата минута "Камп Ноу" трябва да бъде врящ котел. Каквото и да стане, ще дадем всичко, за да може трите точки да останат тук.

Винаги съм оптимист и искам да видя играта ни от второто полувреме в Милано и от първото срещу Селта. Утре не бива да сваляме гарда в нито един момент. Имаме талант, както и желание за реванш заради станалото в Милано. По принцип утре няма да разчитаме на Жул Кунде, но за неделя може да е готов. Струва ми се добре, но всичко зависи от неговото усещане. Според мен да, може да е на линия за Ел Класико. Дали ще приема победа с 1:0? Не, по-добре да е с 2:0. Ако вкараме още в 1-вата минута, още по-добре, но ще играем 90. Трябва да знаем как да атакуваме по-добре. Ако атакуваме като през второто полувреме в Милано, аз съм оптимист", коментира Чави на днешната си пресконференция.