Шави Ернандес спечели първо Ел Класико като треньор на Барселона и не скри радостта си след гръмката победа на "Сантиаго Бернабеу" с 4:0.

"Това е чудесен ден за всички фенове на Барса. Aз съм треньор на отбора, но и негов фен. Гордея се с футболистите. Можехме да вкараме и още голове. Не очаквахме, че ще имаме чак такова превъзходство на стадиона на Реал. Те имаха повече време за почивка, а ние се върнахме от Турция в петък.

Играхме фантастично и съм много доволен. Загубихме инициативата чак в последните 20 минути, но това е нормално при такава преднина. Доминирахме и като представяне, и като резултат.

Барселона победи Реал (Мадрид) с 4:0 в Ел Класико

Барса п0:4ерни "белия балет" - каталунците разбиха Реал насред Мадрид в Ел Класико

Каталунците с първи успех над мадридчани от 5 мача насам

Тръгваме си с усмивка до ушите. Не мислим за титлата, но нищо не е изключено. Трябва да продължим да сме смирени и да работим", заяви Шави, който стана първият треньор на Барселона от Еленио Ерера през 1959 година, който триумфира в първото си Ел Класико в Ла Лига с разлика от 4 гола.

"Блаугранас" вече са в серия от 12 мача без загуба във всички турнири - 9 победи и 3 равенства.